MOC POLSKIEJ 

GWARANCJI

 

Zapewniamy

kompleksową ofertę

produktową do instalacji

fotowoltaicznych.

Moduły BIPV

BIPV (Building Integrated Photovoltaic) zakłada dostosowanie modułów PV do różnorodnych aplikacji w budynku, w tym głównie jako elementów stanowiących alternatywę dla tradycyjnych elementów konstrukcyjnych w obrębie dachów i elewacji (np. pokryć dachowych, szklanych systemów elewacyjnych i dachowych, elewacyjnych elementów okładzinowych.

Wielofunkcyjność, to pojęcie, które jest głównym hasłem BIPV – oprócz roli dostarczania energii do budynku, z którym jest zintegrowany, w wielu przypadkach jest także instalacją reprezentatywną, która wyróżnia się wśród otoczenia.

1. Moduły fotowoltaiczne wbudowane w dachy budynków

Szklany dach to bardzo popularna metoda doświetlania światłem dziennym centralnych części obiektów budowlanych. Jednak w upalne dni powoduje to znaczny wzrost temperatury wewnątrz budynku i konieczność uruchamiania klimatyzacji. Dzięki zastosowaniu modułów fotowoltaicznych wbudowanych w szklany dach budynku, obniżając koszty zapotrzebowania na energię, dostarczamy także delikatne zacienienie, które jest tak pożądane w czasie słonecznych dni.

2. Moduły wbudowane w fasady budynków

Fasada to efektowana elewacja budynku, o szczególnej dekoracyjności. Spełnia funkcje reprezentacyjne całego budynku, przez co zazwyczaj wyróżnia się spośród pozostałych elewacji. Fasady, w które wbudowane są moduły fotowoltaiczne, spełniają zarówno rolę reprezentacyjnej ściany budynku, a także pozwalają na zmniejszenie rachunków za prąd, gdyż budynek sam będzie wytwarzać energię. Dzięki temu zysk jest „EKO” na dwa sposoby – ekologiczny, gdyż panele produkują „zieloną energię”, jak i ekonomiczny, ponieważ poza ograniczeniem poboru prądu, budynek zyskuje także prestiż, jakim jest zastosowanie technologii BIPV.

3. Moduły wbudowane w dachy domów jednorodzinnych

Moduły fotowoltaiczne umieszczone na dachu to standardowe rozwiązanie. Natomiast moduły wbudowane w dach to innowacja, którą umożliwia technologia BIPV. Dzięki takiemu sposobowi instalacji paneli PV, oszczędzasz w czasie budowy domu na materiałach budowlanych – zamiast dachówek wykorzystujesz moduły BIPV.


4. Moduły w technologii BIPV wykorzystany artystycznie

Moduły fotowoltaiczne mogą być także wykorzystane przez architektów, którzy nie boją się wyzwań. Fotowoltaika nie musi być nudna – nie zawsze musi być częścią szklanego dachu czy fasady. Niekonwencjonalne zastosowanie przykuwa uwagę, zwłaszcza, gdy połączy się ją z wodą lub z oświetleniem LED.

 


5. Moduły fotowoltaiczne wbudowane w tarasy

W przypadku planowania budowy nowoczesnego, przeszklonego zadaszenia tarasu każdy musi mieć na uwadze ochronę przed słońcem. W takim przypadku warto pomyśleć o cieniowaniu. Jeśli chcesz zastąpić konwencjonalne szkło, laminowanym bezpiecznym szkłem, w którym wbudowane są ogniwa fotowoltaiczne, ta oferta jest kierowana właśnie do Ciebie. Moduły oferują ochronę przed złą pogodą, mają dobre cieniowanie z przyjazną dla oka przejrzystością, a także dostarczają zieloną energię dla domu. Ponadto cała instalacja wygląda elegancko i nie zawiera dodatkowych elementów standardowego systemu montażowego.

 


6. Moduły wbudowane w balustrady balkonowe

Połączenie szkła i ogniwa fotowoltaicznego, a to wszystko wbudowane w balustradę balkonową. Dzięki różnorodnym technikom montażu, każdy z klientów znajdzie odpowiedni produkt dla siebie. Moduły te mogą być zastosowane zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w wielorodzinnych.


7. Inne zastosowania modułów w technologii BIPV

Fotowoltaika może dostarczać energii wszędzie tam, gdzie tylko potrzebujesz. Wokół rozwijającej się branży „e-mobilności” istnieje wiele możliwości, by połączyć pozyskiwanie energii odnawialnej ze Słońca i bezpośrednie jej zastosowanie w trakcie postoju w podróży, czy po jej zakończeniu. Instalacja modułów fotowoltaicznych w przystankach pozwoli na naładowanie telefonu czy laptopa w trakcie drogi do pracy lub w czasie wycieczki rowerowej. Wbudowanie modułów w dach garażu pozwoli naładować samochody elektryczne, które już za kilkanaście lat będą wypierać z rynku tradycyjne samochody z silnikami spalinowymi. Dzięki wyjątkowej konstrukcji i funkcjonalności moduły można także wbudować w ekrany akustyczne

 

 

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.